Hans Bolten – De hand van de filosoof – workshop

Workshop

In deze workshop maak je kennis, en kun je oefenen, met het basisgereedschap van de filosoof: de vraag. Nu kan de uitdrukking ‘basisgereedschap’ je op het idee brengen dat ‘een vraag’ iets is buiten jezelf. Alsof een vraag voor een filosoof net zoiets is als een hamer of zaag voor een timmerman, gereedschap dat vóór hem ligt op de werkbank. Het basisgereedschap van de timmerman is echter dat waarmee hij het voorliggende gereedschap én het te bewerken materiaal hanteert: de hand. En met zijn eigen handen zal hij het moeten doen. Zo ook de filosoof. Die zal het met zijn eigen vragen moeten doen. Hoe je daaraan komt? Dat merken we wel in de workshop.

 

Over Hans Bolten

Hans Bolten werkt sinds begin jaren negentig met de socratische methode in allerlei trainingen en opleidingen, variërend van trainingen specifiek gericht op ‘de kunst van het vragenstellen’ tot beroepsopleidingen Moreel Beraad en Socratisch Gespreksleider. Momenteel werkt hij aan de ontwikkeling van de methodiek van het Socratisch Tweegesprek. Zo nu en dan publiceer hij iets. Dat is te lezen op www.boltentraining.nl