Jonge Denkers in gesprek met Paul van Tongeren – Gesprek

Waarom is de Denker des Vaderlands altijd een ouder volwassen persoon? Filosoferen is niet gebonden aan leeftijd. Daarom zijn er sinds een aantal jaren ook Jonge Denkers des Vaderlands. Een initiatief van de Vereniging Filosofiedocenten in het Voortgezet Onderwijs, Filosofie Magazine, ISVW, Lemniscaat, Stichting Maand van de Filosofie. Zie ook info@dejongedenkers.org.

Ieder schooljaar worden er zeven Jonge Denkers gekozen door middel van een landelijke wedstrijd. Filosofiedocenten op alle middelbare scholen worden uitgenodigd hun leerlingen uit te dagen voor het schrijven en opvoeren van een filosofische column, over het nieuwe thema van de maand van de filosofie in april. Dit jaar was de wedstrijdvraag: kun je intiem zijn met een vreemde?

Een vakjury selecteerde in december de columns van de volgende scholieren:

  • Eline Fennis (Hermann Wesselink College, Amstelveen),
  • Fabienne Touset (Melanchton Bergschenhoek),
  • Guus van der Linden (Luzac Amsterdam),
  • Merel Hoffman (Stedelijk Dalton Lyceum, Dordrecht),
  • Suus Zethof (Het 4e gymnasium, Amsterdam),
  • Thorben van de Noort (Stedelijk gymnasium Nijmegen),
  • Twan Augustijn (Ashram College, Alphen aan den Rijn).

Nadat ze tijdens de huldiging in discussie gingen met Paul van Tongeren over de wedstrijdvraag mochten ze zich Jonge Denkers des Vaderlands noemen.

Ook op 16 april 2022 zullen de Jonge Denkers in gesprek gaan met deze oude Denker.