Margot Rossieau over Workshop Ethiek in een digitale wereld op de Dag van de Filosofische Praktijk 2023

Afgelopen zaterdag was ik bij de Dag van de Filosofische Praktijk van de Vereniging voor Filosofische Praktijk. Ik woonde een boeiende workshop Ethiek in een digitale wereld bij van Marlijn Mulder en Dorus-Jan ten Boom.

Deze ‘fast paced world’ schreeuwt om goed gekozen momenten van vertraging. Welke vragen zouden we moeten stellen vóórdat we besluiten data te gaan verzamelen? Welke vragen zijn juist belangrijk vóórdat we data die we al tot onze beschikking hebben, gaan gebruiken? Willen we transparant zijn, of vooral ‘compliant’, en hoe verhoudt zich dat tot onze kernwaarden? Vóór ‘hoe’: waarom en nog eens waarom. Voor ‘let’s do it’: een experiment, dat qua grootte en reikwijdte recht doet aan de risico’s én (!) aan ‘wie we willen zijn’. Leerzaam!

Oh en cookies klakkeloos accepteren? Niet doen natuurlijk, we weten het allemaal. Dat vraagt om extra klikgedoe waar niemand zin in heeft, maar als troost kregen we allemaal een koekje aan het eind :-)